Lansăm o nouă ediție a proiectului „Energie în școlile copilăriei” sub forma unui concurs special, dedicat școlilor primare și gimnaziale din localitățile mici.
3 școli vor beneficia de iluminat LED nou, panouri fotovoltaice sau echipamente digitale pentru modernizarea procesului educațional și îmbunătățirea condițiilor pentru elevi și profesori.
Ce înseamnă? Un consum mai mic de energie, costuri reduse și un mediu mai sustenabil pentru elevi și profesori.
de 10 ani modernizăm sistemele de iluminat în școlile din România
86 de unități școlare au redus consumul de energie datorită investițiilor noastre
peste 54.500 de elevi și profesori beneficiază direct de condiții mai bune de studiu
Concursul „Energie în școlile copilăriei” s-a desfășurat în perioada 5-31 mai 2025 și este supus unor termeni și condiții descriși aici.